VILYŽ radí:
Uléháme k zimnímu spánku
Ze stromů opadaly poslední listy a z oblohy se sypou první vločky sněhu. Nastala zima. Zatímco se mnozí rozumní živočichové rozhodli odložit rozdělanou práci na jaro a zalezli do různých děr a koutů, člověk se nadále snaží přesvědčit matku přírodu i její nevlastní dceru civilizaci o tom, že je tady pánem. Ztrácí dech v patnáctistupňových mrazech, směšným poskakováním a podupáváním se pokouší povzbudit svůj podchlazený organismus a na všudypřítomném náledí testuje funkci rovnovážného ústrojí. A přitom je pomoc tak snadná! Proč jednou neuposlechnout hlasu přírody? Proč se taktéž neuložit k zimnímu spánku a nenapodobit mnohé živočišné a rostlinné druhy?!
VILYŽ vám nabízí několik užitečných rad, které vám zajisté zpříjemní chvíle sladké nečinnosti poskytnuté zimním spánkem.
SPRÁVNÉ NAČASOVÁNÍ: Volba termínu zahájení zimního spánku jednoznačně záleží na předpovědi počasí. Je třeba se vyhnout náhlému oteplení, které by mohlo zimní spánek přerušit, ne-li zcela překazit. Nečekaná obleva, zvláště ve fázi počátečního usínání, funguje způsobem, který převrací známé rčení o spaní a vodě – nespíte, jako kdyby vás do vody hodili.
VÝBĚR VHODNÉHO MÍSTA: Je samozřejmé, že klidnému zimnímu spánku nejlépe poslouží odlehlé místo někde v přírodě. Doporučujeme zejména podhorské oblasti, ve kterých příliš nehrozí ostré paprsky slunce a zároveň jsou časté mrazy. Přízemní mrazíky jsou považovány za zcela ideální.
KOHO S SEBOU? Při výběru spoluzimležníků se řiďte pravidlem ČÍM MÉNĚ, TÍM LÉPE. Pokusy o skupinový zimní spánek zatím vždy skončily v lepším případě stavbou sněhuláků, v horším pak bujarým skupinovým veselím s nezveřejnitelnými detaily.
PŘEDSPÁNKOVÁ PŘÍPRAVA A VOLBA POLOHY: Vřele doporučujeme nešetřit na ochraně své tělesné schránky. K základnímu vybavení zimních spánkařů patří ochranný krém proti okousání divokou zvěří. Podcenit nelze ani samotnou polohu těla při zimním spánku. Zcela vylučujeme pozici „na břiše“. Nejedná se totiž pouze o břicho, které přichází do kontaktu s mrazivou zemí či sněhem. Naopak, za ideální lze považovat pozici na zádech s klasickým skřížením rukou na hrudi či níže.
Zimní spánek
Správná poloha při zimním spánku.Doufáme, že si výše zmíněné rady vezmete k srdci, a s pomocí zimního spánku dosáhnete maximálního uspokojení a odpočinku. Nashledanou na jaře.
Přejeme vám DOBROU ZIMU.
Vaříme s VILYŽEM
Jistě ten pocit všichni dobře znáte. Sekaná byla včera, řízky předevčírem, švestkových knedlíků jste se přejedli minulý týden. A co teď?! Co uvařit k obědu?! A, probůh, co k večeři?! Nebojte se, milí čtenáři. My vás v tom nenecháme. Rádi vám poradíme, jak uvařit některé z našich oblíbených specialit a pomůžeme tím zažehnat mrazivou náladu ve vašem rodinném kruhu…
Polévka s játrovými knedlíčky
Obsah sáčku (Vitana) vsypte do 3/4 litru vroucí vody a dobře rozmíchejte. Za občasného míchání pozvolna vařte 10 minut.
Polévka s masovými knedlíčky
Obsah sáčku (Knorr) rozmíchejte v 1 litru vroucí vody. Zmírněte teplotu a za občasného míchání vařte 12 minut bez pokličky.
Polévka se šunkovými knedlíčky
Obsah sáčku (Maggi) vsypeme do 3/4 litru vroucí vody, zamícháme a v nezakrytém hrnci vaříme na mírném ohni 10 minut. Občas promícháme.
Polévka se sýrovými knedlíčky
Obsah sáčku (Maggi) vsypeme do 3/4 litru vroucí vody, zamícháme a v nezakrytém hrnci vaříme na mírném ohni 7 minut. Občas promícháme.
Poctivá dvojknedlíčková
Obsah sáčku (Vitana) vsypte do 1 litru vroucí vody a dobře rozmíchejte. Za občasného míchání pozvolna vařte 10 minut
Polévka s játrovými knedlíčky a těstovinovou rýží
Obsah sáčku (Knorr) rozmíchejte v 1 litru vroucí vody. Zmírněte teplotu a za občasného míchání vařte 10 minut bez pokličky.
Polévka s masovými knedlíčky a mušličkami
Obsah sáčku (Maggi) vsypeme do 1 litru vroucí vody, zamícháme a v nezakrytém hrnci vaříme na mírném ohni 10 minut. Občas promícháme.
Polévka s bylinkovými a krupicovými knedlíčky
Obsah sáčku (Maggi) vsypeme do 3/4 litru vroucí vody, zamícháme a v nezakrytém hrnci vaříme na mírném ohni 10 minut. Občas promícháme.
Sexuální poradna
Sex není peříčko. Proto se vám někdy může zdát, že už to dál nejde, a že se se svým problémem musíte někomu svěřit.A právě od toho jsme tady my, abychom vám poradili.
Píšu vám, protože jsem v rozpacích. Je mi 16 let, dvakrát denně onanuji a jednou za čtrnáct dní souložím s padesátiletou vdovou. Je to normální?
Roman L., 16 let
►Neni.
Možná budu se svým problémem vypadat hloupě, ale mne skutečně trápí, a proto vás prosím o pomoc. Mám vážné potíže s anatomií partnerčina pohlavního ústrojí a díky tomu nejsem schopen nalézt základní orientační body pro zdárné uskutečnění sexuálního aktu. Prosím poraďte.
Béďa P., 17 let
►Tak s tímto problémem ti samozřejmě rádi pomůžeme. Díky naší ilustraci s instruktážním popisem, milý Béďo, bezpochyby přispějeme k Tvému dlouholetému a spokojenému partnerskému soužití.
Trpíte alergií?
Cítíte se mizerně?
Zkuste Bezlebkovou dietu!
Odvykáme kouření
Dnes vám pomůžeme zbavit se jednoho z nejhorších návyků, a to kouření. Pokud se chcete úspěšně stát nekuřáky, stačí abyste se řídili následujícím postupem:
- Zakoupíme krabičku cigaret libovolné značky a dvě půllitrové lahve nejméně čtyřicetiprocentního alkoholu (bohatě postačí i jedna litrová).
- S nákupem se odebereme do své či cizí zahradní či rekreační chatky.
- Vypijeme výše zmíněné množství alkoholu.
- Zapálíme si tři cigarety najednou.
- Ulehneme na slamněné lůžko a spokojeně pokuřujeme.